Close

27 Липня, 2016

Сергій Тіунов

Історія діяльності: У лютому 2014 р. організував та очолив Самооборону для охорони громадського порядку та оборони важливих об’єктів у Запоріжжі. Тільки на охороні Запорізької ОДА та мостів щоденно чергувало від 30-ти до 50-ти чоловік. Від 5-ти до 15-ти автомобілів з екіпажами щоденно заступали на патрулювання міста Запоріжжя. Загалом в охороні міста від сепаратистів було задіяно більше 1000 чоловік, завдяки чому Запоріжжя лишилось єдиним містом Південного Сходу України, адміністративні будівлі якого навіть не намагались штурмувати проросійські найманці.
За ініціативою Самооборони почала функціонувати Рада Оборони Запорізької області на чолі з Головою Запорізької ОДА та були створені блокпости. Самооборона з моменту свого створення та по сьогоднішній час цілодобово чергує на трьох із них (Донецький, Маріупольський та Нікопольський напрямки). За час чергування на блокпостах щоденно перевіряється за базами обліку правопорушників від 60-ти до 250-ти осіб, що в’їжджають до Запоріжжя. Спільно зі співробітниками Національної поліції та солдатами Національної гвардії України виявлено:
– 150 млн рос. рублів, які перевозилися у Донецьку область для фінансування сепаратистів;
– 2 особи, що знаходились у розшуку;
– 3 особи, що брали участь у незаконних військових формуваннях так званих “ДНР” і “ЛНР”;
– 6 протитанкових гранатометів, 2 автомати, 32 гранати “Ф-1” і “РГД”, 2 мінометні міни, 12 протитанкових мін, більше 3-х тисяч армійських набоїв;
– 8 автомобілів, що перебували у розшуку;
– 63 вантажних автомобілі, що незаконно перевозили різні товари (металобрухт, спирт, деревину, вугіль та ін.);
– 6 літрів наркотичних речовин (“ширки”) на загальну суму 540 тисяч грн.
За ініціативою Самооборони створений 37-й мотопіхотний батальйон, який очолив колишній начальник штабу Самооборони Лобас О. А. За сприяння і безпосередньої участі Самооборони обладнана база батальйону в с. Широке Запорізького району. Більше 90 членів Самооборони добровільно увійшли до лав цього батальйону.
У травні 2014 р. після проведених переговорів з ватажком сепаратистів Безлером, діючи у складі групи Самооборонівців, вивіз з тимчасово окупованої території Донецької області (село Карлівка) тіло загиблого начальника штаба батальйону “Донбас” майора Козлова (позивний “Матвей”).
У червні організував та особисто брав участь в евакуації з захопленого сепаратистами Слов’янська 140 дітей, які в подальшому були розміщені в таборах відпочинку на березі Азовського моря Запорізької області.
У липні 2014 р. пішов добровольцем у батальйон “Донбас”. У складі батальйону брав участь у звільненні м. Попасна, Лисічанськ.
В Іловайську, у складі розвідгрупи захопив у полон найманця-серба Милослава Рогача та особисто знешкодив командира роти інтербригади ДНР найманця-словака. За наказом командування батальйону, діючи у складі тактичної групи, вивіз 24.08.2014 р. з оточеного Іловайська 8 полонених сепаратистів, включаючи найманця-француза Юрченка, які в подальшому, за участі співачки Руслани, були обміняні на полонених бійців батальйону “Донбас”. Під час прориву групи з оточення отримав контузію.
У серпні-жовтні 2014 р. після переговорів з начальником розвідки так званої “ДНР” російським генералом Петровським (позивний “Хмурий”) звільнив з полону всіх (18 чоловік) військовослужбовців в/ч 3033, включно з начальником штабу бригади полковником Грабчаком, а також шістьох добровольців з батальйону “Донбас”. За полоненим в м. Донецьк їздив одноособово.
До теперішнього часу керує та особисто бере участь у волонтерському русі Самооборони:
– загальна волонтерська група у 2014 р. щотижня, в 2015 р. – не рідше 3-х разів на 2 місяці виїжджала в зону АТО, доставляючи солдатам необхідні речі, спорядження, відремонтовану автомобільну техніку та продукти харчування;
– адвокатська волонтерська група здійснює безкоштовно захист військовослужбовців, притягнутих до кримінальної відповідальності (3 солдати 37-го батальйону, 11 солдат 51 бригади), надає юридичні консультації громадянам, що звертаються до Самооборони (біля 300 письмових звернень);
– волонтерська інструкторська група здійснює навчання військовослужбовців в зоні АТО за програмою військової розвідки (25 Аеромобільна бригада, 30 бригада, 37 батальйон);
– Центр допомоги військовослужбовцям в обласній клінічній лікарні. Надана допомога пораненим і хворим військовослужбовцям з зони АТО, що проходять лікування.


Громадська організація / ініціатива волонтера: –