Close

9 Серпня, 2016

ГО “Творче об’єднання письменників та художників “Кам’яний острів” (представник Тетяна Сметанюк)

Відеозвернення:

 

Історія діяльності: У лютому 2015 року Тетяна Сметанюк стала ініціатором створення творчого об’єднання “Кам’яний острів” у Кам’янці-Подільському. Громадські активісти, згуртовані Тетяною, отримали пропозицію від муніципалітету культурної столиці Поділля долучитися до оформлення заявки на конкурс «Молодіжна столиця Європи – 2018» (Брюссель). Місто увійшло у 20-ку кращих європейських міст-претендентів. Незабаром спільно з трьома іншими учасницями вона зареєструвала громадську організацію й очолила її. 6 травня 2016 року була перша річниця успішної діяльності ГО.
На жаль, місто увійшло лише в півфінал потужного європейського конкурсу, але об’єднавний колектив молоді під керівництвом голови ГО мав бажання втілити прописане в проекті у життя навіть без фінансової підтримки Брюсселю. Так стартували нові проекти, які згодом набули всеукраїнського рівня.
Тетяна Сметанюк є співзасновницею міжнародного літературно-мистецького журналу “White Phoenix”, редакція якого працює на волонтерських засадах. Видання виходить щоквартально. Його мета: реалізація молодих талантів та активна співпраця з досвіченими митцями, видавцями та літераторами. Журнал має слово «міжнародний» у своїй повній назві, адже редакція приймає твори на всіх мовах світу за умови надання перекладу українською. Наповнення контентом найрізноманітніше: проза, поезія, літературно-критичні статті та огляди, ессе, інтерв’ю, навіть комікси ‒ кожен поціновувач літературного слова знайде щось особливе для себе! Впродовж першого року існування журналу проект став півфіналістом Всеукраїнського конкурсу стартапів “Нескафе-2015” у творчій категорії (липень 2015), здобув перемогу у конкурсі “Краща громадська ініціатива України – 2015” у номінації “Культура” (червень 2016). Був презентований на Всеукраїнському фестивалі «Видавничий NON STOP» (квітень 2016), на фестивалі «Книжкова толока» (жовтень 2015), на І Культурному форумі “Кам’яний острів” та Форумі видавців (вересень 2015).
Наступна визначна громадська ініціатива ГО – проведення щорічного культурного форуму “Кам’яний острів”. Впродовж першого заходу організатори на чолі з Тетяною ставили собі за мету об’єднати в один діалог істориків, архівістів, експертів у галузі туризму, соціологів, психологів, перекладачів, письменників, художників, фотографів, театрознавців. Були створені майданчики для обговорення та дискусії. Представники української культури потребують конструктивного діалогу для формування нових контактів, проектів з представниками суміжних сфер діяльності. У рамках Форуму була реалізована концепція обміну та співпраці в мальовничому мультикультурному місті Кам’янці-Подільському, де тихі вулички Старого міста, затишні кав’ярні та мальовничі краєвиди сприятимуть народженню нових культурних проектів. Мета: створити комунікаційне поле між представниками різних культурних сфер. Перший форум успішно стартував 25-27 вересня 2015 року. Цьогорічні дати проведененя: 22-24 вересня.
Третій потужний проект – “ЛітМетр”. Відеопроект для письменників, які публікувалися на сторінкахлітературно-мистецького журналу “WHITE PHOENIX”, був започаткований у березні 2016 року. Згодом до проекту долучилося чимало інших літераторів з усієї України. Серед них: Світлана Дідух-Романенко, Світлана Бреславська-Кемінь, Остап Микитюк, Ольга Козенко, Вікторія Крижанівська та інші. Перша презентація відбулася 27 квітня 2016 року у залі НІАЗу «Кам’янець» у рамках офіційного відкриття туристичного сезону-2016 у Кам’янці-Подільському. Кам’янчани та гості міста з оваціями сприйняли показ 12 відзнятих роликів. У чому секрет? Серед наших акторів та декламаторів були не лише професійні актори, але й чимало пересічних жителів найрізноманітніших професій. Це проект, який дозволяє кожному бажаючому проявити себе у цікавому новому амплуа, а письменнику-початківцю – отримати гарну промоцію своєї творчості.


Громадська організація / ініціатива волонтера: ГО “Творче об’єднання письменників та художників “Кам’яний острів”


Рекомендація від Ольги Комарової, ГО “Творче об’єднання письменників та художників “Кам’яний острів”: Голова нашої ГО – рушій втілення цікавих творчих проектів у містечку на Поділлі, які за короткий час стали відомі на всю Україну. Її організаторська підтримка допомогла багатьом представникам талановитої української молоді повірити у свої творчі можливості.